ANTI-AGING-INFUSION 200€

Bukuria e vërtetë vjen nga brenda! Infuzioni kundër plakjes* është i përshtatshëm për personat mbi 25 vjeç, pasi lëkura ngadalë fillon të humbasë lagështinë në këtë moshë.

Frau mit geschlossenen Augen Pink

DETAILS

Përmbajtja e mundshme*:

NaClVitamin C (Ascorbinsäure), Lysin, Arginin, Zink, Vitamin B-Komplex: Thiaminchlorid HCl (Vitamin B1), Riboflavin-5-Phosphat Mononatriumsalz (Vitamin B2), Nicotinamid (Vitamin B3), Dexpanthenol (Provitamin B5), Glutathion wird nachgespritzt

Kohëzgjatja:

30 – 40 Minuten

PËRSHKRIM

Bukuria e vërtetë vjen nga brenda! Në të vërtetë, kjo thënie nuk eshte e shprehur ne kuptimin figurativ te fjales. Përkundrazi – studiuesit zbuluan në një studim në 2014 se qëndrimi i brendshëm dhe mirëqenia e brendshme kanë një ndikim të madh në mënyrën se si ne dhe të tjerët e perceptojnë veten.

Infuzioni kundër plakjes me përbërësit vitaminë C (acid askorbik), kompleks vitaminë B, zink, lizin, argininë dhe glutathione furnizon trupin tuaj nga brenda për t’i dhënë lëkurës, flokëve dhe thonjve tuaj vitaminat dhe mineralet e nevojshme. Qelizat mbrohen nga stresi oksidativ, duke sjellë kështu një normalizim te plakjes së lëkurës. Glutathioni është një nga substancat më të rëndësishme antioksiduese në trup dhe për këtë arsye është detoksifikues.

Përbësit
B KOMPLEKS

Vitaminat B janë vitamina të tretshme në ujë dhe nuk mund të ruhen në trup. Çdo tepricë ekskretohet në urinë. Pra, njeriu është në një rregull të rregullt...

Weiterlesen

ARGININË

L-arginina është një aminoacid natyral dhe proteinogjen që përdoret si suplement ushqimor dhe si ilaç. Arginina shndërrohet në oksid nitrik (NO) në trup...

Weiterlesen

GLUTATHIONI

Glutathione është një tripeptid që përmban squfur i bërë nga acidi glutamik, glicina dhe cisteina. Formohet në mëlçi dhe është një antioksidant qelizor i tretshëm në ujë...

Weiterlesen

LIZINA

Një nga tetë aminoacidet thelbësore që janë të domosdoshëm për të rriturit dhe që trupi nuk mund ta prodhojë vetë dhe duhet të merret nga ushqimi është: lizina...

Weiterlesen

ZINKU

Zinku mineral ka një sërë funksionesh kyçe në trup dhe është i rëndësishëm për lëkurën, flokët dhe thonjtë tanë. Mungesa e zinkut shpesh reflektohet në flokë të brishtë...

Weiterlesen

Vëmendje! Sasitë nuk janë të detyrueshme dhe mund të ndryshojnë. Suplementet dietike nuk duhet të përdoren si zëvendësim për një dietë të ekuilibruar dhe të larmishme. Të gjitha shërbimet e ambienteve të Vitamina Lounge kryhen nga mjekët, administrimi i infuzionit dhe sasia e përbërësve vendoset nga mjeku pas anamnezës ose analizës së gjakut. Ju lutemi vini re mohimin e përgjegjësisë.

*Përbërësit e infuzioneve mund të administrohen individualisht ose në sasi specifike. Vendimi i takon vetëm mjekut që ju trajton, pas një ekzaminimi të saktë paraprak. Këto nuk janë produkte apo produkte të Vitamin Lounge GmbH, përbërësit janë marrë nga mjekët e pavarur partnerë të farmacive.