ANTI-HANGOVER-INFUSION 160€

Thjesht rri mbi hangover tuaj! Pa ndonjë terapi të diskutueshme hangover si Rollmops ose Konterbier.

Frau mit Kopfweh aquamarin

DETAJE

Përmbajtja e mundshme*:

NaCl, Vitamin C (Ascorbinsäure), MagnesiumVitamin B-Komplex: Thiaminchlorid HCl (Vitamin B1), Riboflavin-5-Phosphat Mononatriumsalz (Vitamin B2), Nicotinamid (Vitamin B3), Dexpanthenol (Provitamin B5)

Kohëzgjatja:

30 – 40 minuta

PËRSHKRIM

Thjesht rri mbi hangover tuaj! E sforcoi organizmin, u zgjua shumë gjatë, u festua shumë egërsisht, e teproi me alkoolin ose thjesht punoi shumë! Alkooli jo vetëm që prish jashtëzakonisht ekuilibrin tonë mineral, por gjithashtu shkakton humbje të lëngjeve dhe elektroliteve.

Kjo manifestohet në një hangover masive kur dikush rrënohet nga dhimbje koke të këqija, lodhje dhe vjellje të nesërmen.

Pra, bëni pa terapi të dyshimta hangover si Rollmops ose Konterbier dhe më mirë na besoni. Me koktejin ushqyes përmes tubit të infuzionit, jo vetëm që mund të shijoni ditën tuaj, por mund të jeni edhe produktiv. Përzierja jonë e vitaminave përfshin: acid askorbik (vitaminë C), magnez, zink, kompleks B.

Rifitoni mineralet e nevojshme për të cilat trupi juaj ka nevojë me Hangover Boost-in tuaj individual!

Inhaltsstoffe
B KOMPLEKS

Vitamina B nuk është një vitaminë e vetme, por një grup i disa substancave jetike. Meqenëse rrugët e ndryshme metabolike janë të lidhura ngushtë...

Weiterlesen

MAGNEZI

Magnezi përmbush funksionet jetësore në trup. Ai është i përfshirë në metabolizmin e energjisë, funksionin e muskujve dhe nervave...

Weiterlesen

ZINKU

Zinku mineral ka një sërë funksionesh kyçe në trup dhe është i rëndësishëm për lëkurën, flokët dhe thonjtë tanë. Mungesa e zinkut shpesh reflektohet në flokë të brishtë...

Weiterlesen

ACIDI ASKORBIK (VITAMINA C)

V - përbërës aktiv acid askorbik
V - i vetmi infuzion i miratuar me dozë të lartë të vitaminës C në Austri dhe vende të tjera evropiane...

Weiterlesen

Suplementet dietike nuk duhet të përdoren si zëvendësim për një dietë të ekuilibruar dhe të larmishme. Të gjitha shërbimet e ambienteve të Vitamina Lounge kryhen nga mjekët, administrimi i infuzionit dhe sasia e përbërësve vendoset nga mjeku pas anamnezës ose analizës së gjakut. Ju lutemi vini re mohimin e përgjegjësisë.

*Përbërësit e infuzioneve mund të administrohen individualisht ose në sasi specifike. Vendimi i takon vetëm mjekut që ju trajton, pas një ekzaminimi të saktë paraprak. Këto nuk janë produkte apo produkte të Vitamin Lounge GmbH, përbërësit janë marrë nga mjekët e pavarur partnerë të farmacive.