DETOX-INFUSION 190€

I rraskapitur, i lodhur dhe i dëshpëruar? Infuzioni per detoksifikim mund të ndihmojë në pastrimin e trupit tuaj nga toksinat në mënyrë që të fitoni forcë dhe të jeni në gjendje të përdorni nivelin juaj te plotë të energjisë.

Frau mit Orange violett

DETAJE

Përmbajtja e mundshme*:

NaCl, Vitamin C (Ascorbinsäure), Vitamin B-Komplex: Thiaminchlorid HCl (Vitamin B1), Riboflavin-5-Phosphat Mononatriumsalz (Vitamin B2), Nicotinamid (Vitamin B3), Dexpanthenol (Provitamin B5), Glutathion und Selen werden nachgespritzt

Kohëzgjatja:

30 – 40 minuta

PËRSHKRIM

A ndiheni plotësisht të rraskapitur, thjesht të lodhur dhe plotësisht të dëshpëruar? Detox-infuzioni mund të ndihmojë në pastrimin dhe detoksifikimin e trupit tuaj nga toksinat në mënyrë që të fitoni forcë për jetën e përditshme dhe të jeni në gjendje të përdorni përsëri nivelin e plotë të energjisë.

Në infuzionin tonë special të detoksifikimit, kombinimet e lëndëve ushqyese si acidi askorbik (vitamina C), glutathione, kompleksi B, selen, etj. sigurojnë që trupi të aktivizojë fuqitë e tij vetëpastruese dhe të eliminojë fibrat e panevojshme.

Detoksikojeni trupin tuaj tani në një atmosferë të relaksuar me infuzionin tonë detoksifikues.

Perberesit
B KOMPLEKS

Vitamina B nuk është një vitaminë e vetme, por një grup i disa substancave jetike. Meqenëse rrugët e ndryshme metabolike janë të lidhura ngushtë ...

Weiterlesen

Seleni

V – Seleni kontribuon në ruajtjen e flokëve normalë
V - Seleni kontribuon në ruajtjen e thonjve normalë
V – Seleni ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ

Weiterlesen

GLUTATHIONI

Glutathioni është një tripeptid që përmban squfur i bërë nga acidi glutamik, glicina dhe cisteina. Formohet në mëlçi dhe është një antioksidant qelizor i tretshëm në ujë...

Weiterlesen

ACIDI ASKORBIK (VITAMINA C)

V - përbërës aktiv acid askorbik
V - i vetmi infuzion i miratuar me dozë të lartë të vitaminës C në Austri dhe vende të tjera evropiane...

Weiterlesen

Vëmendje! Sasitë nuk janë të detyrueshme dhe mund të ndryshojnë. Suplementet dietike nuk duhet të përdoren si zëvendësim për një dietë të ekuilibruar dhe të larmishme. Të gjitha shërbimet e ambienteve të Vitamina Lounge kryhen nga mjekët, administrimi i infuzionit dhe sasia e përbërësve vendoset nga mjeku pas anamnezës ose analizës së gjakut. Ju lutemi vini re mohimin e përgjegjësisë.

*Përbërësit e infuzioneve mund të administrohen individualisht ose në sasi specifike. Vendimi i takon vetëm mjekut që ju trajton, pas një ekzaminimi të saktë paraprak. Këto nuk janë produkte apo produkte të Vitamin Lounge GmbH, përbërësit janë marrë nga mjekët e pavarur partnerë të farmacive.